Adanalı öğrenciler Yerli Malı Haftasında Togg’u inceledi

– Adanalı Öğrenciler Yerli Malı Haftası Kutlamalarında Togg Otomobillerini İnceledi

Adana (İHA) – Halit Dağlı İlkokulu öğrencileri, Yerli Malı Haftası çerçevesinde Türk bayrakları ile süslenen Togg otomobillerini merak ve heyecanla inceledi. Kozan ilçesinde düzenlenen kutlamada öğrenciler, Türkiye’nin yerli ve milli ilk aracı Togg’u Gemlik Mavisi, Kula Grisi ve Pamukkale Beyazı renkleriyle gördüler.

Öğrenciler aracı incelerken büyük heyecan yaşadıklarını belirterek, doğayı koruyarak kendi araçlarını üretebileceklerini söylediler. Yusuf Mirza Solmuşgül, gördüğüde Togg’u yurtdışı aracı zannettiğini ancak asıl yerli bir araç olduğunu öğrendiğinde çok mutlu olduğunu dile getirirken, Furkan Erdem ise aracı üreten mühendislere teşekkürlerini iletti.

Öğrencilerden Ahmet Kerem Özkan, Togg’un çok güzel bir araba olduğunu söyleyerek, Teknofest’te daha geniş bir şekilde inceleyeceklerini kaydetti. Okul müdürü Sevban Karaköse de bu yıl Yerli Malı Haftası kutlamalarında annelerin ürettiği ürünler yerine Togg aracını öğrencilerle buluşturmayı tercih ettiklerini belirtirken, ilçelerinde düzenlenecek olan Teknofest etkinliğinde de Togg’un sergileneceğini ifade etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*