Bartın’ın Kadın Girişimcileri Rektör Uzun’u ziyaret etti

-AEG

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (Bartın TSO) Kadın Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Mine Fırıncıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, Bartın TSO bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulu ile BARÜ arasında yapılacak ortak çalışmalar üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Başkan Fırıncıoğlu, görüşme esnasında Kadın Girişimciler Kurulu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi ve Rektör Uzun’a yakın ilgi gösterdiği için teşekkür etti.

Rektör Uzun ise BARÜ bünyesinde Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi gibi kadının toplumdaki statüsünü güçlendiren çalışmalar yapıldığının altını çizdi.

Rektör Uzun ayrıca, ‘kadın’ ve ‘girişimcilik’ konularında etkili kurumsal yapıların önemine de değindi ve “Kadın çalışmaları alanında eğitim, politika geliştirme ve uygulama konusunda yapılan her adım itici bir güç olacaktır. Biliyoruz ki ‘kadının güçlü olması toplumun güçlü olmasıdır.’ İş birliği içinde çalışarak ve üniversitemizin Danışma Kurulları başta olmak üzere çeşitli toplantılarda bir araya gelerek ilerlemeliyiz. Birbirimizden öğrenip birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Bu düşüncelerle, Kadın Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Mine Fırıncıoğlu ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretleri için teşekkür eden Rektör Uzun, “Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İHA-AEG

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*