Caz Konserleri’nin açılışını Jülide Özçelik yaptı

Nilüfer Belediyesi, her yıl düzenlediği Caz Konserleri ile müzikseverleri bir araya getiriyor. Bu yıl da ünlü caz sanatçıları Jülide Özçelik, Mehmet Ali Sanlıkol ve Kenan Doğulu aynı sahnede yer aldı. Ünlü vokalist Jülide Özçelik ile başlayan Caz Konserleri, ülkede caz müziğinin güçlü isimlerinden biri olan Mehmet Ali Sanlıkol ve pop müziğin sevilen ismi Kenan Doğulu da katıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve eşi Zeynep Terzioğlu Erdem de konseri heyecanla izledi. Geceye oyuncu Levent Özdilek, Usta Elektrik’ten Mustafa güçlü ve birçok müziksever de katıldı.
2016 yılında başlayan Caz Konserleri serisi sayesinde müzikseverler, üst düzey caz sanatçılarını Bursa’da ağırlama şansı bulmuştur. Soğuk kış günlerinde, halkın cazın büyüsü ile ısınmasını hedefleyen Nilüfer Belediyesi, bu yıl da caz tutkunlarını konserlere çekmeyi amaçlamaktadır. 3 gün süren konserlerde ilk performansı ünlü caz vokalisti Jülide Özçelik gerçekleştirdi. Geceye ev sahipliği yapan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve eşi Zeynep Terzioğlu Erdem de caz müziği tutkunlarının büyük ilgisini çekti. Jülide Özçelik, kendi bestelerinden oluşan albümleri ile tanınmaktadır ve konser boyunca bu eserlerden birkaçını seslendirdi. Anadolu hikayelerini caz standartları ile aktardığı ‘Nefes’ adlı albümü başarıyla katılımcılara sundu. Özellikle ‘Mecnunum’, ‘Gizli Cennet’ ve ‘Manastır Türküsü’ gibi eserler birçok izleyici tarafından büyük beğeni topladı. Jülide Özçelik, hayranları tarafından ayakta alkışlandı ve konser sonrası Başkan Turgay Erdem tarafından tebrik edildi. Erdem, konser katılımcılarına da teşekkür ederek, Nilüfer’de müziğin her zaman susmayacağını vurguladı.

Jülide Özçelik’in performansından sonra katılımcılar, ünlü multienstrümantalist Mehmet Ali Sanlıkol ve pop müziğin sevilen ismi Kenan Doğulu ile keyifli saatler geçirdi. Sanlıkol, Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’nde, Kenan Doğulu ise Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahne alarak hayranlarını büyüledi.

Tüm sanatçılara ve organizasyonu gerçekleştiren Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür eden müzikseverler, bir sonraki Caz Konseri etkinliğini heyecanla beklediklerini belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*