Alaşehir Belediyesinden çiftçilere beton bağ direği desteği

Alaşehir Belediyesi, ilçede 5 dönüm ve altında bağ sahibi olan çiftçilere 10’ar adet beton bağ direği dağıtımı gerçekleştirdi. Yaklaşık 250 çiftçinin beton direk desteği aldığı törende konuşan Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

Çiftçilerin sabahın erken saatlerinde direk alabilmek için traktörleriyle sıraya girdiği ve dağıtım sırasında çiftçilere sarık ve bere dağıtıldığı tören, Eski Garaj alanında düzenlendi. Burada çiftçilerle sohbet eden Belediye Başkanı Öküzcüoğlu, çiftçilerin desteklerinden dolayı teşekkür ederek, hedeflerinin çiftçiyi yaşatmak ve kırsaldan kalkınmayı gerçekleştirmek olduğunu ifade etti. Öküzcüoğlu, amacının çiftçilere bir nebze de olsa can suyu vermeyi sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Öküzcüoğlu, daha önce de mazot desteği ve beton direk desteği verildiğini ayrıca her yıl 300 bin adet fidan desteği sağlandığını belirtti. Ayrıca arıcılık kursları açtıklarını ve arıcılara kovan, kıyafet ve diğer desteklerin verildiğini aktaran Öküzcüoğlu, bu yıl yaklaşık 250 çiftçinin beton direk desteğinden yararlandığını ifade etti. Öküzcüoğlu sözlerini, “Her zaman bağda çalışanların, ip kesmecilerin, budakçıların, küçük çiftçilerin, hayvancıların ve hayvancılıkla uğraşan kursiyerlerin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde tamamladı.

Çiftçiler ise Başkan Öküzcüoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederek, bundan sonra da desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*