Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularından 10 madalya

ŞAMPİYONANIN SONUCU:

10 Madalya Kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Genç Atletler, Türkiye Şampiyonası’nda Başarılı Performans Sergiledi

Tarih: 3-4 Şubat 2024
Mekân: Osmangazi Kapalı Atletizm Salonu

U-16 Türkiye Atletizm Şampiyonası, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularının başarılı performansıyla sona erdi. Kulübün altyapısından yetişen genç atletler, toplamda 10 madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Sümeyra Nur Şirin Altın Madalyaya Ulaştı

Gülle atmada yüksek bir performans sergileyen Sümeyra Nur Şirin, 12,88’lik derecesiyle Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Kulübün altyapısından yetişen Şirin, genç yaşına rağmen gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti.

Yaren Topal ve Merve Karakurt’tan Birincilikler

2010 doğumlu genç sporcu Yaren Topal, 600 metrede 41,56’lık derecesiyle Türkiye şampiyonu oldu. Aynı zamanda Merve Karakurt da 60 metre engellide 9.56’lık derecesiyle Türkiye ikincisi olmayı başardı.

Sena Çakmak İkinciliklerle Dikkat Çekti

Altyapıda yetişen genç sporcu Sena Çakmak, 800 metrede 2.16’lık, 600 metrede ise 1.40’lık derecesiyle Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarı elde etti. Çakmak, genç yaşına rağmen performansıyla göz doldurdu.

Ebrar Besimoğlu ve Nagihan Sümer’den Madalyalar

300 metrede 43.36’lık derecesiyle Türkiye üçüncüsü olan Ebrar Besimoğlu ve yüksek atlamada 1.59’luk derecesiyle Türkiye ikincisi olan Nagihan Sümer, kulübün altyapısından yetişen birer başarılı sporcu olarak adlarını tescilledi.

Diğer Madalyaları Kazanan İsimler

Tuana Yılmaz, 2010 doğumlular yüksek atlamada 1.49’luk derecesiyle gümüş madalya kazanırken, Başak Özgür 1.40’luk derecesiyle bronz madalya aldı. Ayrıca, Gizem Güney 2010 doğumlular 300 metrede 43.36’lık derecesiyle Türkiye üçüncüsü olarak madalya kazanan isimler arasındaydı.

İHA Şampiyonanın Sonucunu Açıkladı

Kulübün diğer genç sporcuları da gösterdikleri performansla dikkat çektiler. Toplamda 10 madalya kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Genç Atletler, U-16 Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda büyük bir başarı elde etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*