Türkiye, 10. İşitme Engelliler Avrupa Futbol Şampiyonasına ev sahipliği yapacak

İşitme Engelliler Avrupa Futbol Şampiyonası, Antalya’da yapılacak olan 10. organizasyon ile gerçekleştirilecek. Türkiye ev sahipliğinde düzenlenecek bu şampiyonada, Fransa, İngiltere, Almanya, Polonya, Belçika, Yunanistan, İskoçya, Galler, Ukrayna, İtalya, Sırbistan ve Danimarka ülkeleri mücadele edecek. Şampiyonada 13 ülkenin erkek milli takımları yer alacak ve organizasyon 20 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Aspendos Tiyatrosu’nda yapılan basın toplantısında Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, Milli Takım Teknik Direktörü Ramazan Karacif ve kaptan Ersin Mert organizasyon hakkında ve maçlarla ilgili bilgileri paylaştılar.

Türkiye İşitme Engelliler Milli Takımı, turnuvanın açılış maçında 21 Mayıs’ta Serik İsmail Ogan Stadyumu’nda Fransa İşitme Engelliler Milli Takımı ile karşılaşacak. Türkiye’nin grubunda Fransa, Polonya ve Belçika yer alıyor. Grup maçları 20-26 Mayıs tarihleri arasında, çeyrek finaller 28 Mayıs’ta, yarı finaller 30 Mayıs’ta ve final maçı ile üçüncülük maçı 1 Haziran tarihinde oynanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*